3 czerwca nasza młodzież wraz z ks. Wikariuszem wyruszyła na pola lednickie koło Gniezna, aby tam wraz z młodymi ludźmi z całej Polski wziąć w XXI ogólnopolskim spotkaniu młodych LEDNICA 2000.

Przez tydzień po Uroczystości I Komunii Świętej, która miała miejsce 21 maja, 87 dzieci z klas III przychodziło do naszego kościoła na msze święte wieczorne, aby cieszyć się radością przyjęcia Pana Jezusa do swoich serc. Każdego dnia modliliśmy się za osoby bliskie sercu dzieci – za rodziców, chrzestnych, rodzeństwo czy dziadków.

25 maja wyruszyła z Kościerzyny piesza pielgrzymka do Kalwarii Wejherowskiej na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nasze Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24 maja obchodziło swoje święto. Z tej racji odbyła się Msza święta w naszym kościele oraz uroczystości na hali sportowej.