5 maja z naszą młodzieżą udaliśmy się na rajd rowerowy.
Wyruszyliśmy ze Stężycy na Wieżycę, przez Gołubie, gdzie mieliśmy krótką przerwę oraz konferencję na temat "Oczekiwanie z Maryją na Ducha Świętego".
W drodze powrotnej odprawiliśmy nabożeństwo majowe w Zgorzałem. Zakończeniem naszego sobotniego rajdu było wspólne ognisko w parafialnym ogrodzie.

W sobotę 5 maja podczas wieczornej Mszy Świętej zostały poświęcone szaty dzieci komunijnych.

4 maja to dzień św. Floriana, patrona strażaków -  zawodowych i ochotników. W naszej parafialnej wspólnocie znajdują się dwie jednostki Straży Pożarnej - w Stężycy i w Zgorzałem, którzy wspólnie modlili się w naszej świątyni prosząc o potrzebne łaski dla każdego z nich.

3 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie nowoczesna ustawa zasadnicza.
Główne uroczystości w naszej gminie odbyły się w Stężycy, w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się w pochodzie do figury Matki Bożej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości majowych.