Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna zaleca pełne stosowanie się do rozporządzeń władz państwowych w związku z koronawirusem.

Komunikat Biskupa Pelplińskiego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń, niniejszym postanawiam, aby w kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej podczas Mszy Świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób. Zbliżając się do ww. określonej liczby wiernych wewnątrz świątyni, należy zamknąć drzwi i umieścić odpowiednią informację na zewnątrz lub ustanowić osobę/osoby, która/e nie będą wpuszczały wiernych i informowały o obowiązujących zakazach państwowych. Należy wytłumaczyć, że te szczególne środki ostrożności mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa, a więc – pomimo ogromnego głodu i pragnienia Eucharystii -  są wyrazem miłości bliźniego.

Kapłani proszeni są o przypominanie wiernym o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, której udzieliłem wczoraj (zob. Kurenda nr 11/2020 z 13 marca 2020 r., poz. 53, s. 32)  oraz  o możliwości uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Taką informację należy umieścić w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Proszę również aby przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas powinni zapewnić pomoc osobom potrzebującym poprzez dostarczenie zakupów, w niektórych sytuacjach przyniesienie opału itp.

Biorąc pod uwagę komunikat Przewodniczącego KEP z 13 marca br., również zwracam się z prośbą do kapłanów, aby każdego dnia o godzinie 20.30 - bez udziału wiernych - odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Proszę Miłosiernego Boga o zmiłowanie i oddalenie chorób, a Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych o wsparcie. Wszystkim z serca błogosławię.

 

+ Ryszard Kasyna

           Biskup Pelpliński

 

                Dostosowując się do powyższego komunikatu Księdza Biskupa Diecezjalnego;

       W naszej parafii:

-  w soboty Msze św. z liturgii niedzielnej o godz. 16.30 i 18.00

- w niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9.30 (Gostomie), 11.00, 13.00, 15.00, 17.00

- Gorzkie Żale - indywidualnie w gronie rodziny w domu

- zapraszamy do łączności modlitewnej w modlitwie różańcowej o godz. 20.30 w naszych domach

 

Zapraszamy na codzienną Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.

W czwartek:

- uroczystość św. Józefa, Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

- w godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

W piątek Droga Krzyżowa:

- 16.30 dla dzieci

- 8.00 i 17.30 dla dorosłych

- 19.30 dla młodzieży

- 16.00 w kościele filialnym w Gostomiiu

 Dla przypomnienia - we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć tylko 50 osób.

 

W naszych osobistych modlitwach polecajmy Bożęj Opatrzności wszystkich chorych i im posługującym.

 

Wigilia Paschalna 2019

W Wielką Sobotę o godz. 21.00 zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby rozpocząć świętowanie Wigilii Paschalnej. Podczas niej usłyszeliśmy radosne Alleluja obwieszczające zmartwychwstanie Chrystusa oraz udaliśmy się w procesji rezurekcyjnej, aby ogłosić światu zwycięstwo Jezusa nad śmiercią.

Przejdź do galerii

 

Wielki Piątek - 19.04.2019

Wielki Piątek to dzień ciszy w Kościele. Wierni gromadzą się w świątyni na wymownej liturgii Męki Pańskiej.

Przejdź do galerii

 

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy święte Triduum Paschalne. Podczas Mszy świętej odbył się obrzęd obmycia nóg oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy.

Przejdź do galerii