Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna zaleca pełne stosowanie się do rozporządzeń władz państwowych w związku z koronawirusem.

Komunikat Biskupa Pelplińskiego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń, niniejszym postanawiam, aby w kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej podczas Mszy Świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób. Zbliżając się do ww. określonej liczby wiernych wewnątrz świątyni, należy zamknąć drzwi i umieścić odpowiednią informację na zewnątrz lub ustanowić osobę/osoby, która/e nie będą wpuszczały wiernych i informowały o obowiązujących zakazach państwowych. Należy wytłumaczyć, że te szczególne środki ostrożności mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa, a więc – pomimo ogromnego głodu i pragnienia Eucharystii -  są wyrazem miłości bliźniego.

Kapłani proszeni są o przypominanie wiernym o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, której udzieliłem wczoraj (zob. Kurenda nr 11/2020 z 13 marca 2020 r., poz. 53, s. 32)  oraz  o możliwości uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Taką informację należy umieścić w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Proszę również aby przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas powinni zapewnić pomoc osobom potrzebującym poprzez dostarczenie zakupów, w niektórych sytuacjach przyniesienie opału itp.

Biorąc pod uwagę komunikat Przewodniczącego KEP z 13 marca br., również zwracam się z prośbą do kapłanów, aby każdego dnia o godzinie 20.30 - bez udziału wiernych - odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Proszę Miłosiernego Boga o zmiłowanie i oddalenie chorób, a Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych o wsparcie. Wszystkim z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

Dostosowując się do powyższego komunikatu Księdza Biskupa Diecezjalnego;

W naszej parafii:

-  w soboty Msze św. z liturgii niedzielnej o godz. 16.30 i 18.00

- w niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9.30 (Gostomie), 11.00, 13.00, 15.00, 17.00

- Gorzkie Żale - indywidualnie w gronie rodziny w domu

- zapraszamy do łączności modlitewnej w modlitwie różańcowej o godz. 20.30 w naszych domach

Zapraszamy na codzienną Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.

W czwartek:

- uroczystość św. Józefa, Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

- w godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

W piątek Droga Krzyżowa:

- 16.30 dla dzieci

- 8.00 i 17.30 dla dorosłych

- 19.30 dla młodzieży

- 16.00 w kościele filialnym w Gostomiiu

Dla przypomnienia - we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć tylko 50 osób.

W naszych osobistych modlitwach polecajmy Bożęj Opatrzności wszystkich chorych i im posługującym.

Wigilia Paschalna 2019

W Wielką Sobotę o godz. 21.00 zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby rozpocząć świętowanie Wigilii Paschalnej. Podczas niej usłyszeliśmy radosne Alleluja obwieszczające zmartwychwstanie Chrystusa oraz udaliśmy się w procesji rezurekcyjnej, aby ogłosić światu zwycięstwo Jezusa nad śmiercią.

Wielki Piątek - 19.04.2019

Wielki Piątek to dzień ciszy w Kościele. Wierni gromadzą się w świątyni na wymownej liturgii Męki Pańskiej.

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy święte Triduum Paschalne. Podczas Mszy świętej odbył się obrzęd obmycia nóg oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy.