WEEKEND dla NARZECZONYCH

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022

1. Dzisiaj:

• podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielenie sakramentu chrztu św.

2. Msza św. roratnia codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa

dzieci, młodzież i dorosłych ( wszyscy z lampionami – także dorośli).

Msza św. w środę i sobotę również o godz. 18.00,

a w piątek o godz. 20.00 dla młodzieży.

W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18.00 Msza św.

3. W czwartek:

• uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

• Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.30 (dla dzieci komunijnych z poświęceniem medalika),

16.30 (Gostomie), 18.00

• X rocznica ingresu do katedry pelplińskiej Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny

– zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza

• w godz. 12.00 – 13.00 Godzina Łaski, adoracja Najświętszego Sakramentu

(nie będzie adoracji przed wieczorną Mszą św.)

• po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wspólnoty Domowników Boga

4. W przyszłą niedzielę:

• będziemy gościć u nas Ks. Rektora i kleryków naszego seminarium podczas wszystkich Mszy św.

• na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po niej spotkanie z klerykami

• ministrantów zapraszamy na godz. 16.00 do przystani na spotkanie z klerykami

5. Można nabywać (w zakrystii) świece Caritasu na stół wigilijny: mała - 10 zł, duża – 20 zł.

Ofiary za świece są przeznaczone na pomoc dzieciom w ramach ogólnopolskiej

akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

6. Pogrzeb:

• wtorek godz. 11.00 śp. Monika Hinca, zam. Chróstowo

Różaniec za Zmarłą w kościele w sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej,

a w poniedziałek o godz. 19.00 w domu przedpogrzebowym.

Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy serdecznego współczucia.

7. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej; 1522 lutego 2023

Spotkanie dla uczestników we wtorek, 13 grudnia o godz., 16.45 w domu parafialnym.

Podczas spotkania podpisanie umowy (przynosimy paszport) i wpłata zaliczki – 1000,-

Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała wtedy:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.